اخبار اخبار

۱ خرداد ۱۴۰۲
جلسه هماهنگي عمليات حج تمتع سال ۱۴۰۲، به منظور ارائه خدمات مناسب و همچنين افزايش تعامل و همکاري ميان ارگانها و نهادهاي مرتبط با پروازهاي حج برگزار شد.
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
معاون عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲، از فرودگاههاي شهداي داراب و جهرم بازديد کرد.
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از ارتقاء ظرفيت سرمايشي موتورخانه هاي تامين هواي مطبوع ترمينال هاي داخلي و خارجي در فرودگاه شيراز خبر داد.
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
اين جلسه براي نخستين بار با حضور ۳۰ نفر از فعالان و دغدغه مندان فرهنگي با هدف هماهنگي امور فرهنگي و برنامه هاي فوق برنامه با محوريت مسجد به دعوت مديرکل فرودگاههاي استان فارس تشکيل شد.
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
يک دوره مسابقات تنيس روي ميز به مناسبت روز بزرگداشت شيراز با حضور کارکنان اداره کل فرودگاههاي استان فارس در دو بخش آقايان و بانوان برگزار شد.
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از احداث و تجهيز نمازخانه ساختمان اداره کل فرودگاههاي استان فارس خبر داد.
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
عضو هيات مديره و راهبر معاونت توسعه مديريت و منابع شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران روز دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ماه ۱۴۰۲ از بخش هاي مختلف فرودگاه شيراز بازديد کرد.
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
مراسم تقدير از کارگران اداره کل فرودگاههاي استان فارس با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، مديرکل فرودگاههاي استان فارس و مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان و جمعي از کارگران شاغل در بخش هاي اداره فني و مهندسي، خدمات و فضاي سبز فرودگاه بين المللي شيراز برگزار شد.
۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
با توجه به فرسودگي و مستعمل شدن کابل هاي فشار متوسط تغذيه برق پست هاي روشنايي باند فرودگاه بين المللي شيراز، عمليات تعويض و نوسازي کابل ها آغاز شد.
۳۰ فروردين ۱۴۰۲
مديرکل فرودگاههاي استان فارس با هدف بازديد ميداني از فرودگاه شهداي داراب از بخش‌هاي مختلف اين فرودگاه ديدن کرد و در جريان روند اجرا و پيشرفت پروژه هاي بهسازي و توسعه ايي قرار گرفت.
۲۷ فروردين ۱۴۰۲
مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران با ارسال لوحي از تلاش ها و زحمات مديرکل فرودگاههاي استان فارس تقدير کرد.
۲۷ فروردين ۱۴۰۲
جانمايي و تحويل زمين پروژه بهسازي سطوح پروازي فرودگاه جهرم در نشستي با حضور مديرکل فرودگاه هاي استان فارس، رئيس فرودگاه جهرم، نمايندگان اداره کل عمران و توسعه و همچنين دفتر مقررات فرودگاهي، مشاور و پيمانکار طرح انجام شد.
۲۱ فروردين ۱۴۰۲
مديرکل فرودگاه هاي استان فارس از اعزام و پذيرش ۱۶۶ هزار و ۹۳۷ مسافر نوروزي از طريق فرودگاه بين المللي شيراز در بازه زماني ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردين سال جاري خبر داد.
۲۱ اسفند ۱۴۰۱
محمد حسن اسدي شهردار شيراز، از روند آماده سازي فرودگاه بين المللي شيراز براي استقبال از نوروز بازديد کرد.
۲۱ اسفند ۱۴۰۱
در راستاي ارتقاء خدمات ويژه در ايام نوروز و رعايت حقوق مسافران، جلسه هماهنگي تسهيلات نوروزي با حضور مديرکل فرودگاههاي استان فارس، معاونين، فرماندهان پليس و سپاه حفاظت هواپيمايي و نمايندگان شرکت هاي هواپيمايي برگزار شد.
۲۱ اسفند ۱۴۰۱
دوره آموزشي آشنايي با مقررات جديد سازمان هواپيمايي کشوري PARTATM-ANS و PART ADR از تاريخ ۱۳ تا ۱۵ اسفند ماه سال جاري با حضور معاونين عمليات هوانوردي فرودگاههاي کشور در فرودگاه بين المللي شيراز برگزار شد.
۲۱ اسفند ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاههاي استان فارس، صبح جمعه ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۱، با همراهي معاون عمليات فرودگاهي از بخش هاي مختلف فرودگاه جهرم بازديد کرد و در جريان آخرين تغييرات و پيشرفت پروژه هاي فرودگاه قرار گرفت.
۱۰ اسفند ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از برقراري پرواز جديد هواپيمايي ساها در مسير شيراز - نجف - شيراز خبر داد.
۱۰ اسفند ۱۴۰۱
جلسات کارشناسي تدوين طرح جامع فرودگاه هاي شهداي فسا و داراب با حضور کارشناسان دفتر مقررات فرودگاهي و کارشناسان مشاور در محل شهرستانهاي مذکور و با حضور مسوولين شهرستانها انجام شد.
۹ اسفند ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از انجام عمليات بهسازي و ترميم بخشي از ديوار حفاظتي فرودگاه بين المللي شيراز خبر داد.
۱ اسفند ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاه هاي استان فارس از احداث و تجهيز نمازخانه سالن ترانزيت ترمينال داخلي فرودگاه بين المللي شيراز خبر داد.
۱ اسفند ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از اجراي عمليات بهسازي تاکسي وي موازي فرودگاه
بين المللي شيراز خبر داد.
۱۸ بهمن ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاه هاي استان فارس از تدوين سند توسعه فرودگاه هاي استان فارس با افق ۱۴۰۴خبر داد.
۱۶ بهمن ۱۴۰۱
طرح پاکسازي حاشيه بولوارها و ترمينال هاي داخلي و خارجي با هدف زيباسازي محاوط و حذف آلودگي‌هاي بصري در فرودگاه شيراز اجرا شد.
۱۶ بهمن ۱۴۰۱
آگهي فراخوان عمومي شناسايي متقاضيان استفاده از غرف و محل هاي تجاري و خدماتي ترمينال هاي فرودگاه شيراز
۲۶ دی ۱۴۰۱
مراسم گراميداشت ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن با حضور مدير کل فرودگاههاي استان فارس، معاونين و جمعي از بانوان فرودگاه شيراز برگزار شد.
۱۷ دی ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از برقراري پرواز جديد در مسير شيراز -نجف- شيراز خبر داد.
۱۴ دی ۱۴۰۱
کارگاه آموزشي روسا و مسئولين منابع انساني فرودگاه‌هاي کشور با موضوع بازآموزي مباحث منابع انساني و آيين نامه هاي اجرايي در فرودگاه شيراز برگزار شد.
۱۰ دی ۱۴۰۱
مشاور معاون وزير و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در امور ايثارگران با همراهي مديرکل فرودگاههاي استان فارس با خانواده شهيد محمد کاظم تقوي ديدار و گفتگو کرد.
۵ دی ۱۴۰۱
کارگاه آموزشي کارشناسان حقوقي ستاد و فرودگاه‌هاي کشور با موضوع استراتژي اخذ سند و چگونگي اجراي بخشنامه ها، معاملات دولتي و شرايط عمومي پيمان و همچنين موضوعات مربوط به تکنيکال حقوقي در محاکم دادگستري در فرودگاه شيراز برگزار شد.
۳ دی ۱۴۰۱
مراسم اختتاميه هشتمين دوره مسابقات قرآن کريم اداره کل فرودگاههاي استان فارس با تجليل از برگزيدگان به کار خود پايان داد.
۲۶ آذر ۱۴۰۱
همزمان با ايام فاطميه، پيکرهاي پاک و مطهر ۱۰ شهيد تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس وارد فرودگاه بين المللي شيراز شد.
۱۶ آذر ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاه هاي استان فارس به مناسبت گراميداشت ۱۵ آذر روز حسابدار با کارکنان امور مالي و حسابداري فرودگاه شيراز ديدار و گفتگو کرد.
۱۵ آذر ۱۴۰۱
به مناسبت ۱۲ آذر روز جهاني معلولان، مديرکل فرودگاه‌هاي استان فارس با کارمند کم توان شاغل در اطلاعات پرواز فرودگاه بين المللي شيراز ديدار و گفت و گو کرد.
۷ آذر ۱۴۰۱
مانور عمليات زمستاني، در راستاي آمادگي و هماهنگي نيروهاي عملياتي در مواجهه با برف و يخبندان و پيشگيري از يخ‌زدگي سطوح باندهاي پروازي، دوشنبه هفتم آذر ماه ۱۴۰۱، با موفقيت انجام شد.
۵ آذر ۱۴۰۱
هشتمين دوره مسابقات قرآن کريم با حضور جمعي از کارکنان اداره کل فرودگاه هاي استان فارس، سپاه حفاظت هواپيمايي، پليس و شرکت هاي هواپيمايي جمهوري اسلامي و آسمان در فرودگاه شيراز برگزار شد.
۲۸ آبان ۱۴۰۱
سرپرست معاونت اقتصادي و بازرگاني اداره کل فرودگاههاي استان فارس منصوب شد
۲۴ آبان ۱۴۰۱
در ديدار غلامرضا کريم آقائي مديرکل فرودگاه هاي استان فارس با ابوذر شيرودي مدير عامل شرکت هواپيمايي آسمان بر تعامل و همکاري دو جانبه جهت افزايش و توسعه پروازي تاکيد شد.
۲۴ آبان ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاه‌هاي استان فارس گفت: راه‌اندازي فرودگاه شمال فارس با توجه به وجود واحد‌هاي معدني، توليدي و صنعتي مي‌تواند موقعيت اقتصادي و اجتماعي خوبي براي مردم شمال استان را به‌دنبال داشته باشد.
۱۸ آبان ۱۴۰۱
بر اساس قرارداد في مابين شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران و صا ايران، برج مراقبت پرواز سيار توليد داخل به فرودگاه بين المللي شيراز تحويل شد.
۱۶ آبان ۱۴۰۱
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي فارس با حضور در فرودگاه شيراز از واحدهاي عملياتي برج مراقبت و اپروچ و همچنين ترمينال در حال احداث بين المللي بازديد، و از نزديک در جريان پيشرفت فيزيکي اين پروژه قرار گرفت.
۱۴ آبان ۱۴۰۱
نشست هم انديشي مشاور معاون وزير و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در امور ايثارگران با حضور کارکنان ايثارگر و فرزندان معزز شهدا در فرودگاه شيراز برگزار شد.
۱۱ آبان ۱۴۰۱
مشاور معاون وزير و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در امور ايثارگران در جريان سفر دو روزه به فارس، به همراه مديرکل فرودگاههاي استان با حضور درگلزار شهداي دارالرحمه و اداي احترام و اهداي گل به مقام شامخ شهيد همکار فرودگاهي محمد کاظم تقوي و همچنين برگزاري جلسه با مشاور امور ايثارگران استانداري فارس، با دو تن از جانبازان بازنشسته و شاغل دوران دفاع مقدس فرودگاه شيراز نيز ديدار و گفت و گو کرد.
۴ آبان ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاه‌هاي استان فارس با اعلام بهره برداري از سايت رادار تنگ ريز در دهه فجر گفت: بهره برداري از اين سايت در ايمني پروازها و افزايش پوشش راداري جنوب کشور بسيار حائز اهميت است.
۲۵ مهر ۱۴۰۱
دوره آموزشي ۳۰ ساعته مديريت تخصيص زمان( slot management) با حضور ۱۶ نفر از کارشناسان اداره مراقبت پرواز فرودگاه شيراز و اصفهان در مدت سه روز به ميزباني فرودگاه شيراز برگزار شد.
۲۳ مهر ۱۴۰۱
در مراسمي که با حضور مديرکل فرودگاه هاي استان فارس و جمعي از نمازگزاران مسجد خاتم الانبياء فرودگاه شيراز برگزار شد، از نونهالان و نوجوانان شرکت کننده در برنامه هاي فرهنگي مسجد تجليل به عمل آمد.
۲۶ تير ۱۴۰۱
نخستين گروه زائران بيت الله الحرام چهارشنبه ۲۹ تيرماه ۱۴۰۰، وارد فرودگاه بين المللي شيراز مي شوند.
۳۰ خرداد ۱۴۰۱
آيين بدرقه نخستين گروه زائران حج تمتع ۱۴۰۱ استان فارس با حضورمعاون هماهنگي امور زائرين و گردشگري استانداري، مديرکل فرودگاههاي استان و مسئولين حج و زيارت از فرودگاه بين المللي شيراز برگزار شد.
۲۲ خرداد ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاه‌هاي استان فارس از آغاز عمليات حج در ۲۹ خردادماه از فرودگاه بين‌المللي شهيد دستغيب شيراز خبر داد و گفت: امسال هزار و ۲۸۶ زائر از اين استان به سرزمين وحي اعزام مي‌شوند.
۲۱ خرداد ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاه هاي استان فارس در جلسه هماهنگي حج تمتع ۱۴۰۱ از اعزام يک هزار و ۲۸۶ زائر از فرودگاه بين المللي شيراز خبر داد.
۱۱ خرداد ۱۴۰۱
مديرکل فرودگاه هاي استان فارس از اعزام يک هزار و ۲۸۶ زائر استان‌هاي فارس و کهکيلويه و بويراحمد از فرودگاه بين المللي شيراز به سرزمين وحي خبر داد.
۳۱ مرداد ۱۴۰۰
پيام همدردي با آقاي عبدالامير غانمي پور
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
جابجايي 143 هزار و 833 مسافر از فرودگاه شيراز در فروردين ماه1400
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
اجراي عمليات تعويض و نصب تابلوهاي راهنما در فرودگاه بين المللي شيراز
۲۶ بهمن ۱۳۹۹
برگزاري تمرين محدود طرح اضطراري در فرودگاه بين المللي شيراز
۳۰ دی ۱۳۹۹
انتصاب معاون عمليات هوانوردي فرودگاه هاي استان فارس
۲۷ دی ۱۳۹۹
برگزاري دوره آموزشي عمومي حفاظت فني و بهداشت کار در فرودگاه شيراز
۲۰ دی ۱۳۹۹
سند تک برگ مالکيت به مساحت ۱۵۵ هکتار متعلق به فرودگاه شهداي داراب صادر و تحويل داده شد.
۱۰ دی ۱۳۹۹
مدير کل فرودگاه هاي استان فارس به همراه مدير کل هواشناسي استان از ايستگاه هواشناسي سينوپتيک و جو بالاي فرودگاهي در راستاي رفع مسايل و مشکلات موجود در ايستگاه،بازديد کرد.
۲۲ آذر ۱۳۹۹
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از صدور سند تک برگ ثبتي براي کليه اراضي فرودگاه جهرم خبر داد.
۱۸ آذر ۱۳۹۹
مديرکل فرودگاه هاي فارس با بيان اينکه ساخت آشيانه هواپيما در فرودگاه شيراز به مرحله اتمام فونداسيون رسيده عنوان کرد که در صورت جذب سرمايه گذار امکان واگذاري پروژه به صورت BOT وجود دارد.
۲۰ آبان ۱۳۹۹
مانور عمليات زمستاني براي افزايش آمادگي و هماهنگي بيشتر نيروهاي عملياتي در مواجهه با برف و يخبندان و پيشگيري از يخ زدگي سطوح و باندهاي پروازي صبح روز سه شنبه بيستم آبان ماه 99، با موفقيت انجام شد.
۱۰ آبان ۱۳۹۹
مدير کل فرودگاههاي استان فارس از آغاز عمليات لاستيک زدايي باندهاي پروازي از چهارشنبه هفتم آبان ماه ۹۹، در فرودگاه بين المللي شيراز خبر داد.
۳ آبان ۱۳۹۹
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از استقرار و به کارگيري ناظرين سلامت در ترمينال هاي فرودگاه بين المللي شيراز خبر داد.
۱۳ مهر ۱۳۹۹
کميته ايمني فرودگاه بين المللي شيراز با حضور مديرکل فرودگاههاي استان فارس و کليه اعضاء با هدف بررسي نواقص ايمني سيستم ها و تجهيزات، اعلام اولويت ها و ارائه گزارش درباره دريافت گواهينامه فرودگاهي برگزار شد.
۹ مهر ۱۳۹۹
جلسه هماهنگي عمليات زمستاني فرودگاه شيراز با هدف ارزيابي آمادگي فرودگاه در شرايط نامساعد جوي و ابلاغ دستورالعمل عمليات زمستاني تشکيل شد.
۲ مهر ۱۳۹۹
مديرکل فرودگاه هاي استان فارس از برقراري و راه اندازي مسير جديد پروازي هواپيمايي قشم از مبدا شيراز به بهرگان، سيري، لاوان و خارگ و همچنين افزايش پروازهاي تهران- شيراز و بالعکس از اول مهرماه ۹۹، خبر داد.
۳۰ شهريور ۱۳۹۹
همزمان با گراميداشت سالگرد دفاع مقدس، پيکر مطهر دو شهيد گلگون کفن دوران هشت سال جنگ تحميلي پس از 32 سال دوري از وطن و خانواده، در ميان استقبال با شکوه مردم و مسئولين فرودگاهي و مقامات لشکري و استاني وارد فرودگاه بين المللي شهيد دستغيب شيراز شد.
۲۶ شهريور ۱۳۹۹
نشست هم انديشي پايگاه مقاومت بسيج اداره کل فرودگاههاي استان فارس به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد.
۲۴ شهريور ۱۳۹۹
مديرکل فرودگاههاي استان فارس، در ادامه بازديد از فرودگاههاي اقماري، دوشنبه 24 شهريور 99 ، از بخش هاي مختلف، امکانات و تجهيزات فرودگاه زرقان بازديد کرد.
۱۸ شهريور ۱۳۹۹
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از اقدامات مستمر پيشگيرانه فرودگاه بين المللي شيراز در مقابله با همه گيري ويروس کرونا خبر داد.
۱۸ شهريور ۱۳۹۹
مديرکل فرودگاههاي استان فارس از برقراري پروازهاي شرکت هواپيمايي فلاي دبي در مسير دبي– شيراز– دبي پس از بحران همه گيري کرونا در فرودگاه بين المللي شيراز خبر داد.
۱۷ شهريور ۱۳۹۹
مديرکل فرودگاههاي استان فارس با اشاره به اهميت و جايگاه سايت رادار تنگ ريز در ايمني فضاي پروازي کشور گفت: با تکميل و بهره برداري از اين سايت و نصب سيستم راداري، در آينده شاهد ارتقاي سيستم ايمني در حوزه هوانوردي خواهيم بود
۱ شهريور ۱۳۹۹
همزمان با فرا رسيدن محرم الحرام، ماه سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين و ياران وفادارش، ويژه برنامه هاي اين ايام در مسجد خاتم الانباء فرودگاه بين المللي شيراز برگزار مي شود.
۲۵ مرداد ۱۳۹۹
به منظور حفظ و برپايي سنت نيکوي اهداي خون ، با حضور تيم سيار خونگيري سازمان انتقال خون شيراز ، جمعي از کارکنان فرودگاه بين المللي شيراز در اين امر خداپسندانه مشارکت نمودند.