خبر خبر

برقراي پرواز شيراز-مسقط-شيراز شرکت سلام اير در فرودگاه شيراز
نخستين پرواز شرکت هواپيمايي سلام اير چهارشنبه نهم اسفندماه وارد فرودگاه بين المللي شيراز شد و مورد استقبال مسئولين فرودگاهي قرار گرفت.

براساس هماهنگی های انجام شده با مسئولین شرکت هواپیمایی عمانی سلام ایر، نخستین پرواز این شرکت چهارشنبه شرکت نهم اسفندماه وارد فرودگاه بین المللی شیراز شد و مورد استقبال مسئولین فرودگاهی قرار گرفت.                                                                                                                                                               

در مراسمی که به منظور افتتاح این پرواز برگزار شد؛ رضا بدیعی فرد مدیر کل فرودگاههای استان فارس به جایگاه فرودگاه شیراز اشاره کرد و گفت: فرودگاه بین المللی شیراز چهارمین فرودگاه کشور به لحاظ اعزام و پذیرش مسافر است که با جا به جایی 4میلیون مسافر در سال و انجام 36 هزار پرواز رشدی بالغ بر 11 درصد سالانه را دارا است.                                                                                                      

مدیر کل فرودگاههای استان فارس افزود: موقعیت خاص و ممتاز استان فارس به واسطه داشتن ظرفیت های غنی گردشگری باعث شده تا شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با تخصیص 400 میلیارد تومان اعتبار اقدام به توسعه زیرساخت های فرودگاه در حوزه های هوانوردی و عملیات فرودگاهی نماید.                                                                                                                                                  وی خاطرنشان کرد: از اقدامات  بسیارمهمی که در این فرودگاه برای ارتقا  ایمنی به ویژه در حوزه عملیات هوانوردی و فرودگاهی انجام شده است می توان به ساخت ترمینال خارجی به مساحت 23 هزار متر مربع و ظرفیت 2 میلیون مسافر اشاره کرد که امیدواریم در سال آینده این ترمینال به بهره برداری برسد.                                                                                                                               

وی بر ضرورت توسعه شبکه پروازهای خارجی در فرودگاه بین المللی شیراز تاکید کرد و گفت: حضور شرکت هواپیمایی سلام ایرنه تنها در حوزه فرودگاهی و گردشگری تاثیرگذار خواهد بود بلکه در مناسبات دو کشور ایران و عمان به ویژه در حوزه اجتماعی، انتقال دانش و ... موثر می باشد باشد.                                                                 

در پایان بدیعی فرد گفت: از سال گذشته پیگیری هایی برای برقراری پرواز مسقط-شیراز آغاز شد و هم اکنون این پرواز به صورت هفتگی در روزهای یکشنبه و چهارشنبه با هواپیمای ایرباس انجام مي شود.                                                                                                                                 

لازم به ذکر است؛ در حال حاضر شرکت های  هواپیمایی کیش ایر با یک پرواز و آسمان 2 پرواز در هفته در مسیر شیراز-مسقط مشغول به فعالیت هستند.                                                                                                                        

خاطر نشان می سازد؛ هم اکنون 9 شرکت هواپیمایی(داخلی و خارجی)از فرودگاه بین المللی شیراز به 11 مقصد خارجی(آسیایی و اروپایی)پرواز دارند.                                                                                                                             

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد