خبر خبر

پروژه هاي عمراني فرودگاه شيراز با 600 ميليارد تومان اعتبار در حال اجرا است
استاندار فارس صبح امروز بيست و نهم ارديبهشت ماه از روند پيشرفت پروژه ترمينال بين المللي، بهسازي ترمينال خارجي و برج مراقبت پرواز فرودگاه بين المللي شيراز بازديد کرد.

 

استاندار فارس صبح امروز بيست و نهم ارديبهشت ماه از روند پيشرفت پروژه ترمينال بين المللي، بهسازي ترمينال خارجي و برج مراقبت پرواز فرودگاه بين المللي شيراز بازديد كرد.

اسماعيل تبادار استاندار فارس در جريان بازديد از روند پيشرفت پروژه هاي فرودگاه بين المللي شيراز، بر ضرورت توسعه زيرساخت هاي حمل و نقل هوايي در استان فارس تاكيد كرد و گفت: يكي از زيرساختهاي ضروري براي توسعه استان، توجه به حمل و نقل هوايي است كه با توجه به اهميت اين موضوع، از سال گذشته توجه و تمركز بيشتري به پروژه هاي در دست اجراي فرودگاهي شده است.

استاندار فارس خاطر نشان كرد: هم اكنون پروژه هايي با اعتبار حدود 600 ميليارد تومان در بخش هاي مختلف فرودگاهي از جمله ترمينال بين المللي، تامين تجهيزات هوانوردي، بهسازي ترمينال قديم خارجي و ... در فرودگاه بين المللي شيراز در حال اجرا است كه با تكميل و بهره برداري از اين پروژه ها تا پايان سال جاري، به يك هاب فرودگاهي در جنوب كشور تبديل خواهد شد.

تبادار بر تسريع در روند تكميل پروژه احداث ترمينال بين المللي تأكيد كرد و گفت : در اين ترمينال حدود150 نفر روزانه مشغول به كار هستند كه انتظار مي رود با برنامه ريزي و هماهنگي مجموعه فرودگاه و پيمانكار ، اين پروژه هرچه سريع تر به بهره برداري برسد.

استاندار فارس به وضعيت ساير پروژه هاي فرودگاههاي استان نيز اشاراتي داشت و افزود: علاوه بر فرودگاه شيراز توجه به فرودگاه لار ، لامرد ، جهرم و داراب نيز در دستور كار قرار دارد كه طي بازديدها و پيگيري هاي انجام شده ترمينال فرودگاه لار ظرف 2 ماه آينده و ترمينال فرودگاه لامرد در چند ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد و همچنين ترمينال 2 هزار مترمربعي فرودگاه جهرم نيز در مرحله تجهيز كارگاه مي باشد.

در پايان تبادار تأكيد كرد: اولويت نخست استانداري، فرودگاههاي شيراز ، لار و لامرد به عنوان زيرساختهاي برجسته استان فارس مي باشد كه مي تواند نقش مهمي در رونق اقتصادي و گردشگري استان داشته باشد.

لازم به ذكر است؛ در اين بازديد معاون هماهنگي امور عمراني استانداري و مديركل فرودگاههاي استان فارس تبادار را همراهي كردند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد