خبر خبر

صدور رواديد الکترونيک در فرودگاه بين المللي شيراز
دومين مرکز صدور رواديد الکترونيک در فرودگاه بين المللي شيراز افتتاح و بهره برداري شد.

            دومين مركز صدور رواديد الكترونيك در فرودگاه بين المللي شيراز افتتاح و بهره برداري شد.   

حسین پناهی آذر صبح چهارشنبه  نهم خرداد ماه در مراسم بهره برداری از پروژه نهايي صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه بين المللي شيراز گفت: در تمامی صحبت ها امید و احساس امیدواری به تمامی فعالیت ها بوده و خواهد بود.                                                                            

وی ادامه داد: اگر وضعیت فعلی جمهوری اسلامی را در صحنه بين المللي  با چند سال قبل يعني زمانیکه ۶ قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل داشتیم؛ مقايسه كنيم، متوجه خواهيم شد که در طول ۶۰ سال فقط چند کشور دارای این تعداد قطعنامهلازمالاجرابودهاند.                                                                                     

معاون وزیر امور خارجه تصریح کرد: در حال حاضر کشوری که ادعای ابرقدرتی دارد در انزوا قرار گرفته، و تمامی دنیا با خروج او از برجام مخالفت کرده است.                                                         

پناهی آذر افزود: با تلاش همه مسئولین و هدایت های مقام معظم رهبري، کشور از آن مرحله به امروز رسیده و به طور حتم این روند موفقیت ادامه خواهد داشت.                                               

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دفتر وزارت خارجه در فارس گفت: دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه  در دهه 50 به عنوان اولين دفتر در كشور در شيراز افتتاح شد كه در طول اين سالها خدمات مختلفي ارائه داده است. يكي از فعاليت هاي دفتر امور خارجه در شيراز صدور رواديد است كه  بر اساس آمار در سال 82 حدود 200 ويزا و در سال 95 به 19 هزار ويزا افزايش يافته،کهنشانازموفقیتميباشد.                                                                                                 

معاون امور خارجه تصریح کرد: صدور الکترنیکی روادید در فرودگاه شیراز به عنوان دومین فرودگاه کشور راه اندازی شد که حرکت مهمی در جذب گردشگر مي باشد. و اين بدون همکاری نیروی انتظامی ممکن نبود.                                                                                                                  

پناهی آذر یادآور شد: امروز وضعیت گردشگری ایران به مراتب از گذشته بهتر است و شیراز از قطب های بزرگ گردشگری کشور بوده که باید تلاش کنیم به توسعه صنعت گردشگری دیگر کشورهای موفق برسیم.                                                                                                       

در ادامه اسماعيل تبادار استاندار فارس با اشاره به نقش گردشگری در زدودن افکار منفی از کشور، اظهار داشت: در فرامرزها عده‌ای سعي دارند تصوير ایران ناامن را در اذهان به وجود آورده‌اند که باید تلاش کرد این فكر اشتباه را پاک کرد و در این راستا توسعه گردشگری یکی از بهترین اقدامات است.

وی با تأکید بر ایجاد زیرساخت‌های گردشگری خاطرنشان کرد: فرودگاه به‌عنوان یک زیرساخت بسیار مهم در جذب گردشگران اهمیتی دوچندان دارد و هر چه بتوانیم در این زیرساخت ها سرمایه‌گذاری کنیم، فرصت گردشگری نیز افزایش پیدا خواهد کرد که صدور روادید الکترونیکی یکی از آن اقدامات مهم و زیربنایی است.                                                                                                                     

وي افزود: از ابتدای حضورم در استان فارس تلاش خود را بر توسعه زیرساخت‌ها استوار ساخته و توسعه فرودگاه شیراز را نیز با جدیت دنبال خواهم کرد، چراکه یک مطالبه جدی است و امیدوارم تا پایان امسال ترمینال بين المللي فرودگاه نیز افتتاح شود.                                                     

استاندار فارس با تأکید مجدد بر نقش فرودگاه در جذب گردشگران به استان و شهر شیراز افزود: مدیر فرودگاه با حضور در سالن های فرودگاه، آداب و رفتار زیر مجموعه خود را رصد کند چراکه معتقدم این مکان اگر به‌خوبی مدیریت شود، حس امنیت و آرامش را در مسافران و گردشگران تقویت می‌کند، بنابراین رفتار مناسب با افراد بسیار با اهمیت است.                                                            

تبادار شهر شیراز را یک شهر مهم در جذب گردشگر دانست و گفت: ایجاد روادید الکترونیکی در شهر شیراز به‌عنوان دومین شهر پس از تهران نشان از اهمیت این شهر به‌ویژه در بحث گردشگری و جذب گردشگران دارد.                                                                                                       

در ادامه رضا بدیعی فرد مدير كل فرودگاههاي استان فارس گفت: بسیاری از نماد تمدن‌های شناخته‌شده در ایران در فارس وجود دارد که افراد بسیاری در سراسر دنیا مشتاق بازدید از آن‌ها بوده اما به دلیل برخی شرایط حاکم امکان حضور ندارند.                                                              

بدیعی فرد بابیان این‌که یکی از مزایای گردشگری بحث ارزآوری است، تصریح کرد: دلاری که با گردشگری حاصل می‌شود با دلار فروش نفت دو تفاوت اساسی دارد؛ اول این‌که قابلیت بلوکه شدن را ندارد و دیگر آنکه به‌صورت مستقیم درآمد آن وارد سفره‌ آحاد جامعه می‌شود.                          

وی حوزه‌ صنعت گردشگری را متکی به صنعت هوانوردی دانست و ادامه داد: با اعتباراتی بالغ‌بر 660 میلیارد تومان در حال هزینه کرد در زمینه‌های متعددی شامل توسعه و ارتقا زیرساخت‌های امنیتی، خرید و نصب تجهیزاتي در حوزه‌ هوانوردی در راستای توسعه فرودگاه هستیم.                           .

بديعي فرد بیان کرد: باید بعد از بحث ویزای الکترونیک شاهد پاسپورت الکترونیک در کشور باشیم که این امر از الزاماتی است که باید در کشورهای عضو پیمان شیکاگو تا سال 2020 اجرا شود.        

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد