خبر خبر

حضور به موقع و تلاش بي وقفه کارکنان فني و مهندسي فرودگاه شيراز براي مقابله با سيل
کارکنان اداره فني و مهندسي فرودگاه شيراز قبل و حين سيلاب با حضور به موقع و هماهنگ خود اقدامات پيشگيرانه موثري را در ممانعت از آسيب رسيدن به فرودگاه انجام دادند.
 

كاركنان اداره فني و مهندسي فرودگاه شيراز قبل و حين سيلاب با حضور به موقع و هماهنگ خود اقدامات پيشگيرانه موثري را در ممانعت از آسيب رسيدن به فرودگاه انجام دادند.

رضا بدیعی فرد، مدیر کل فرودگاه های فارس با اعلام این خبر عنوان کرد: پيش از وقوع سيل براي جلوگيري از نفوذ سيلاب به داخل پست مركزي روشنايي باند، منهول هاي معيوب اصلاح شدند و با ايجاد كانالي در اطراف پست از نفوذ سيلاب جلوگيري شد و مسير راه آب هاي محوطه ها و پشت بام ترمينال ها پاكسازي شدند. آپارات كردن كانكشن هاي چراغ ها، تعويض كابل هاي فرسوده باندها و تاكسي وي ها و نيز اورهال چراغ ها از ديگر اقدامات انجام شده بود.

بدیعی فرد افزود: يكي از مهم ترين اقداماتي كه سال گذشته در راستاي پيشگيري از آب گرفتگي منهول هاي باندها، تاكسي وي ها، پست مركزي سيستم روشنايي باند و اپرون انجام شد اجراي عمليات لايروبي مسير كانال زهكش روباز اصلي فرودگاه به طول 5 كيلومتر مي باشد.

وی در تبیین اقدامات فرودگاه شیراز در زمان وقوع سیل عنوان کرد: با شروع سيل، كاركنان اداره فني و مهندسي شامل نيروهاي واحد برق و روشنايي باند و تاسيسات، سريع و به موقع با تمام تجهيزات در مكان هاي گرفتار سيل حاضر شدند و از پمپ هاي لجن كش و كف كش مستقر در واحدهاي روشنايي باند و موتورخانه هاي ترمينال ها براي تخليه آب هاي سطح فرودگاه استفاده شد. همچنين نقاط بحران زا و آسيب پذير و نقاطي كه خطر آبگرفتگي در آنها زياد است، شناسايي شدند، ضمن اينكه با توجه به اعلام شرايط اضطراري مبني براحتمال  آبگرفتگي فرودگاه جهرم ناشي از شيب زمين هاي اطراف فرودگاه اقدام به خاك ريزي در نقاط مورد نظر شد و همچنين دو نيروي فني از فرودگاه شيراز به جهرم نيز اعزام شدند.

مدیرکل فرودگاه های استان فارس افزود: پس از سيل جلسه اي در دفتر معاون عمليات فرودگاهي تشكيل و انجام مكاتبه با اداره كل عمران و توسعه فرودگاه ها براي تسريع در برطرف كردن مشكلات اساسي آبگرفتگي سطوح پروازي، اپرون و محاوط جلوي ترمينال ها و معابر عمومي فرودگاه پيگيري شد. همچنين براي خريد ماشين آلات مقابله با سيل از جمله تراكتور چند منظوره و كاميون حمل ماسه و تجهيز پست هاي برق و نيروگاه هاي مولد برق اضطراري و نيز موتورخانه ها و تابلوهاي برق اصلي به سيستم صاعقه گير و حفاظت ثانويه برنامه ريزي شده است.

وي همچنين عنوان كرد: مطالعات بررسي وضعيت آب هاي زيرزميني فرودگاه توسط مشاوريكم در دست انجام است كه ان شاء الله با اعلام نهايي گزارش مطالعاتي مشاور در سال جاري، و با تامين اعتبار نسبت به احداث زهكشي هاي جديد در سطوح پروازي اقدام خواهد شد.

 

 
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد