خبر خبر

تأکيد اسفندياري بر تسريع در اجراي پروژه ترمينال بين المللي فرودگاه شيراز
عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از پروژه احداث ترمينال بين المللي فرودگاه شيراز بر تسريع در اجراي اين طرح تأکيد کرد.

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از پروژه احداث ترمينال بين المللي فرودگاه شيراز بر تسريع در اجراي اين طرح تأكيد كرد.

حسين اسفندياري عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي  ظهر چهارشنبه، 22 آبان ماه 98، در سفري به فرودگاه بين المللي شيراز به همراه مصطفي صفايي معاون عمليات فرودگاهي، حسين صادقي، محمدرضا زحمتكشان مديركل عمران و توسعه فرودگاهها، عباس وفائي مديركل تجهيزات و تسهيلات فرودگاهي و رضا بديعي فرد مديركل فرودگاههاي استان فارس از پروژه هاي اجرايي فرودگاه  بازديد كردند.

وي ابتدا طي جلسه اي با حضور پيمانكار و مشاور پروژه احداث ترمينال بين المللي وضعيت اين پروژه را مورد بررسي و ارزيابي قرار داد و در جريان روند پيشرفت و برنامه هاي آتي قرار گرفت.

در ادامه اسفندياري با حضور در پروژه، از نزديك روند اجراي ساخت ترمينال بين المللي كار را مشاهده كرد و بر تسريع در اجراي پروژه بر اساس زمانبندي تاكيد كرد.

بازديد از مراحل پاياني فاز دوم بهسازي ترمينال قديم خارجي و همچنين بهسازي سيستم روشنايي از ديگر برنامه هاي سفر اسفندياري در فرودگاه شيراز بود.

در جريان اين بازديد مديركل فرودگاههاي استان فارس نيز گزارشي از روند اجراي پروژه ارائه داد.

بديعي فرد با اشاره به اجراي پروژه ترمينال بين المللي گفت: اين ترمينال در سه طبقه با سازه تركيبي فلزي - بتني به مساحت 23 هزار مترمربع در زميني به مساحت21000 مترمربع در حال اجرا مي باشد و هم اكنون حدود 50 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

وي افزود: هم اكنون اين پروژه در مرحله نازك كاري و اجراي ساير كارهاي جزئي قرار دارد و همچنين نماي شيشه ضلع جنوبي آن در مرحله نصب قرار مي باشد.

در ادامه بديعي فرد وضعيت ساير پروژه ها را تشريح كرد و گفت: پروژه بهسازي سيستم روشنايي  سطوح پروازي با اجراي حفاري و كابل كشي به طول 50 كيلومتر و تعويض هندهول ها و منهول هاي بتني با نوع  PVC  به تعداد 800 عدد مراحل پاياني را پشت سر مي گذارد و انتظار مي رود با اتمام عمليات اجرايي آن در ماههاي آتي به اميد خدا اين پروژه نيز تكميل و به بهره برداري برسد.

وي همچنين به عمليات احداث سايت رادار در كوه سپيدار واقع در منطقه تنگ ريز شهرستان ميمند اشاره كرد و گفت: از حدود 2 ماه پيش تجهيز كارگاه و عمليات خاكبرداري ابنيه و ايجاد راه دسترسي آغاز شده و هم اكنون اين پروژه با حدود 10 درصد پيشرفت فيزيكي در حال انجام مي باشد.

بديعي فرد خاطرنشان كرد: با اتمام احداث اين سايت و نصب سيستم راد MSSR  قابليت سرويس دهي در حوزه راداري، به نحو چشمگيري افزايش پيدا مي كند و در آينده شاهد پوشش كامل راداري در منطقه جنوب كشور و فضاي تحت كنترل فرودگاه شيراز خواهيم بود.     

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد