خبر خبر

آغاز فعاليت شرکت هواپيمايي فلاي پرشيا در فرودگاه شيراز
مدير کل فرودگاههاي استان فارس از راه اندازي سومين شرکت هواپيمايي HOME BASE در فرودگاه بين المللي شيراز از روز شنبه، نهم آذرماه 98، خبر داد.

مدير كل فرودگاههاي استان فارس از راه اندازي سومين شركت هواپيمايي HOME BASE در فرودگاه بين المللي شيراز از روز شنبه، نهم آذرماه 98، خبر داد.

رضا بديعي فرد مدير كل فرودگاههاي استان فارس در مراسم افتتاحيه شركت هواپيمايي فلاي پرشيا به اهميت و جايگاه صنعت هوانوردي به عنوان موتور محركه گردشگري در توسعه استان فارس اشاره كرد و گفت: طي چند سال اخير به موازات اقدامات زير ساختي در فرودگاه، توسعه شبكه پروازي در مسيرهاي داخلي و خارجي را در اولويت برنامه هاي كاري قرار داديم و در اين زمينه ارتباطاتي را با گروه لوفتهانزا برقرار نموديم كه منجر به انجام نخستين پرواز اروپايي در مسير وين-شيراز و بالعكس با شركت هواپيمايي اتريشي شد اما پس از يكسال از برقراري پرواز بعلت مسایل ناشي از تحريم در حال حاضر اين پروازها قطع شده است.

بديعي فرد افزود: از ديگر اقدامات انجام شده در اين راستا مي توان به برقراري پروازهاي شركت هواپيمايي سلام در مسير شيراز-مسقط نيز اشاره كرد كه از دو سال گذشته با انجام دو پرواز در هفته مشغول به فعاليت است و طبق برنامه ريزي هاي انجام شده از اول سپتامبر اين پروازها به صورت روزانه انجام خواهد شد.

بديعي فرد اظهار داشت:در راستاي توسعه شبكه پروازهاي داخلي نيز پس از راه اندازي شركت   هواپيمايي سپهران، اكنون شركت هواپيمايي فلاي پرشيا به عنوان سومين ايرلاين خانگي فعاليت خود را آغاز كرده است.

وي خاطر نشان كرد: اين شركت تازه تاسيس فعاليت خود را با سه فروند هواپيماي ملكي بويينگ 737 در مسيرهاي مشهد، تهران، كيش، قشم و بندرعباس شروع كرده، و طبق برنامه ريزي هاي انجام شده در آينده نزديك بر تعداد هواپيماهاي خود خواهد افزود.

لازم به ذكر است؛ نخستين پرواز شركت هواپيمايي فلاي پرشيا ظهر امروز ساعت 1430 از فرودگاه شيراز به مقصد مشهد مقدس پرواز كرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد