خبر خبر

فرودگاه شيرازفرودگاه اضطراري و 24 ساعته عملياتي است/ضدعفوني مستمر فرودگاه براي مقابله با ويروس کرونا
مدير کل فرودگاههاي استان فارس از فعاليت فرودگاه بين المللي شيرازبا رعايت نکات بهداشتي و ضد عفوني مستمر خبر داد و شايعات موجود در فضاي مجازي مبني بر تعطيلي فرودگاهها را تکذيب کرد.

مدیر کل فرودگاههای استان فارس از فعالیت فرودگاه بین المللی شیرازبا رعایت نکات بهداشتی و ضد عفونی مستمر خبر داد و شایعات موجود در فضای مجازی مبنی بر تعطیلی فرودگاهها را تکذیب کرد.      

رضا بدیعی فرد مدیرکل فرودگاههای استان فارس گفت: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اقدامات خاصی براساس دستورالعمل های ابلاغی جهت ضد عفونی و گندزدایی از اماکن، تجهیزات ترمینالی، ناوگان هوایی، تجهیزات هندلینگ، ناوگان تاکسی رانی،غربالگری و تب سنجی از کلیه کارکنان فرودگاه، شرکت های هواپیمایی و تمامی مسافران ورودی و خروجی ترمینال داخلی به طور مستمر در حال انجام است.                                                                                                                             

وی اضافه کرد: گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه به کمیته مدیریت بحران شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و علوم پزشکی استان ارایه می شود.                                                             

بدیعی فرد با اعلام اینکه تیم هایی از علوم پزشکی در فرودگاههای سراسر کشور مستقر هستند، افزود: در فرودگاه بین المللی شیراز یک تیم متشکل از کارکنان علوم پزشکی و هلال احمر به صورت شبانه روزی مستقر هستند که وظیفه آنها در درجه اول چکاپ مسافران در ورودی و خروجی ترمینال ها و واکنش سریع در مواجهه با مورد خاص و مشکوک است.                                                                                 

وی در مورد اقدامات داخلی انجام شده در فرودگاه جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا افزود: از دیگر اقدامات انجام شده در فرودگاه شیراز برای مقابله با ویروس کرونا، آموزش تمامی کارگران خدماتی و فضای سبز، کارکنان شاغل در ترمینال ها، تهیه و توزیع ماسک، دستکش یکبار مصرف، محلول ضد عفونی کننده و نصب استند ویژه محلول ضد عفونی است.                                                                               

بدیعی فرد ضمن تکذیب شایعه منتشر شده در مورد تعطیلی فرودگاه شیراز گفت: تعطیل نمودن فرودگاههای کشور از اختیارات شورای امنیت ملی است.                                                                               

وی تصریح کرد: فرودگاه شیراز برای اکثر پروازهای عبوری از فضای کشور به عنوان فرودگاه احتیاط و اضطراری است و باید به صورت 24 ساعته در طول سال عملیاتی باشد.                                                      بدیعی فرد در پایان یادآور شد: خط مشی صنعت هوانوردی کشور همسو با سیاست های کمیته اجرایی مبارزه با کرونا مبنی بر پرهیز از سفر و ماندن در خانه است.                                                           

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد