خبر خبر

برگزاري رزمايش همدلي و کمک مومنانه در فرودگاه بين المللي شيراز
رزمايش همدلي و کمک مومنانه در راستاي لبيک به منويات مقام معظم رهبري با حضور جمعي از مسئولان استاني و فرودگاهي و کارکنان شاغل در بخش هاي مختلف فرودگاه بين المللي شهيد آيت الله دستغيب شيراز برگزار شد.

رزمايش همدلي و کمک مومنانه در راستاي لبيک به منويات مقام معظم رهبري با حضور جمعي از مسئولان استاني و فرودگاهي و کارکنان شاغل در بخش هاي مختلف فرودگاه بين المللي شهيد آيت الله دستغيب شيراز برگزار شد.                                                                                   

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرودگاههاي استان فارس، در اين برنامه جهادي که همزمان با ۲۱ رمضان سالروز شهادت حضرت علي(ع) برگزار شد، افزون بر يک هزار بسته معيشتي به ارزش ۱۸۰ ميليون تومان توسط کارکنان خير شاغل در اداره کل فرودگاههاي استان فارس، پرسنل سپاه حفاظت هواپيمايي و پليس، شرکت‌هاي هواپيمايي، ارگان‌ها و نهادهاي مستقر در فرودگاه با هدف تامين بسته معيشتي جهت نيازمندان و پرسنل کم برخوردار و همچنين اقشار آسيب ديده ناشي از شيوع ويروس منحوس کرونا تهيه و توزيع شد.                                                                         

 در اين رزمايش فرمانده حوزه مقاومت بسيج شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران تاکيد کرد که اين اقدام ارزشمند لبيک به پيام مقام معظم رهبري است و بايد به صورت فرهنگ در جامعه نهادينه شود. مسعود خواست خدايي گفت: بر اساس فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر کليد خوردن رزمايش همدلي و کمک مومنانه رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران همانند برنامه هاي گذشته پاي کار بوده و نسبت به انجام کمک مومنانه به نيازمندان اهتمام ورزيدند. وي به ماجراي سيل سيستان و بلوچستان در بهمن ماه ۹۸ و اختصاص مبلغ قابل توجهي بالغ بر ۳۰۰ ميليون تومان حسب فرمايشات مقام معظم رهبري که فرموده بودند کليه دستگاههاي دولتي به ياري مردم سيستان و بلوچستان بشتابند، اشاره داشت و افزود: در اين راستا شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران اقدام به تهيه و توزيع يک هزار بسته معيشتي در شهرهاي نيکشهر،قصرقند و ايرانشهر از توابع اين استان نمود و همچنين با توجه به تکميل ظرفيت بسته هاي معيشتي با هماهنگي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران مسئوليت بازسازي دبستاني در شهرستان دلگان، بخش مرکزي روستاي چاه کچي از مناطق محروم آن استان که آسيب جدي در زمان سيل ديده بود، را برعهده گرفت.                                                                           

 خواست خدايي اضافه کرد: اين دبستان با هماهنگي مديرعامل شرکت فرودگاهها، فرماندار دلگان، مديريت آموزش و پرورش و اهالي خونگرم آن خطه به نام دبستان شهداي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران نامگذاري شد که هم اکنون در حال بازسازي است و در اواسط تابستان مرمت اين دبستان به پايان رسيده و ان شاءالله در مهرماه سال جاري با حضور مديران استاني و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران به بهره برداري خواهد رسيد.                                    

 وي خاطر نشان کرد: در راستاي اين حرکت مومنانه در ماه مبارک رمضان با توجه به شيوع ويروس منحوس کرونا و حذف برگزاري همايش‌ها و مناسبت‌ها حسب دستور مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها، مبلغ ۵۵ ميليون تومان با همکاري و مساعدت مشاور امور بانوان و پايگاه بسيج خواهران شرکت فرودگاه‌ها بسته معيشتي تهيه و در همان دبستان شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در شهرستان دلگان بين اهالي آن منطقه توزيع شد.                                                          

در ادامه فرمانده حوزه مقاومت بسيج شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به کمک‌هاي مومنانه در فرودگاه بين المللي شيراز اظهار داشت: در اوايل انقلاب به صورت پنهاني کمک هاي اين چنيني در سراسر کشور به نيازمندان انجام مي‌شد اما امام خميني(ره) فرمودند اينها خدمات نظام است و بايد به گوش مردم برسد.                                                                               

 خواست خدايي به اين نکته نيز اشاره کرد که با رسانه اي شدن رزمايش همدلي و کمک مومنانه ساير دستگاه‌ها و نهادها نيز براي ياري رساندن به نيازمندان تشويق مي شوند.                      

 در پايان خواست خدايي از زحمات و تلاش‌هاي فرمانده پايگاه بسيج اداره کل فرودگاههاي استان فارس و گروه جهادي شهيد مرتضي جاويدي سپاه حفاظت هواپيمايي فرودگاه قدرداني کرد و اشاره داشت: ساير پايگاههاي بسيج فرودگاههاي کشور همانند پايگاه بسيج فرودگاه بين المللي شهيد دستغيب شيراز نيز به فرمايشات مقام معظم رهبري لبيک گفتند.                                          

 گفتني است؛ رزمايش کمک مومنانه با حضور جانشين فرماندهي سپاه فجر استان فارس، فرماندهي حوزه مقاومت بسيج شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، فرماندهي سپاه حفاظت هواپيمايي و پليس و جمع کثيري از کارکنان فرودگاه، سپاه حفاظت و پليس در فرودگاه بين المللي شيراز برگزار شد.                                                                                                                 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد