خبر خبر

افزايش پنج درصدي اعزام و پذيرش مسافر در ارديبهشت سال جاري
معاون وزير، رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از افزايش اعزام و پذيرش مسافر در ارديبهشت سال جاري خبرداد و گفت: اين آمار به نسبت ماه گذشته(فروردين) با افزايش پنج درصدي همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ حمیدرضا سیدی با اعلام این خبر گفت: طی اردیبهشت ماه در نشست و برخاست هواپیما یک درصد رشد و در ارسال و پذیرش بار نیز با کاهش 9 درصدی نسبت به فروردین ماه روبرو بوده ایم.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها گفت: در اردیبهشت ماه دو میلیون و 691 هزار و 433 مسافر با 25 هزار و 905 نشست و برخاست در 53 فرودگاه تحت مالکیت این شرکت اعزام و پذیرش شده اند.

وی ضمن مقایسه آمار اردیبهشت سال جاری با مدت مشابه سال گذشته خاطرنشان کرد: در نشست و برخاست 10 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 73 درصد و در ارسال و پذیرش بار 89 درصد افزایش داشته ایم.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در توضیح بیشتر، ضمن ارائه آمار در خصوص دو ماه نخست سال 1401 گفت: به نسبت فروردین و اردیبهشت سال گذشته، در نشست و برخاست 6 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 59 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 66 درصد افزایش را شاهد هستیم.

سیدی با اشاره به تراکم مسافر در هر پرواز عنوان کرد: در اردیبهشت سال جاری فرودگاه کرمان با متوسط 168 مسافر در هر پرواز و فرودگاه جهرم با متوسط 30 مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل می شوند.

وی درباره ساعت اوج پروازها در ماه گذشته(اردیبهشت) گفت: ساعت اوج پروازها شش صبح و اوج پروازها روز یکشنبه بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به فرودگاه های پرترافیک در اردیبهشت گفت: حداقل 80 درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در 9 فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز و یزد انجام شده است.

سیدی تصریح کرد: 94 درصد از کل نشست و برخاست پروازها و اعزام و پذیرش مسافران در فرودگاههای تحت مالکیت شرکت فرودگاهها شامل پروازهای داخلی بوده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط